Avrupa Birliği Sivil Düşün “Bizi Bağlayan Şeyler Özel Desteği” kapsamında hayata geçireceğimiz “Covid Dönemi ve Sonrası Online İYAGENDER Aktivist Eğitimi” başvurularımız başladı.

Bu proje ile pandemi döneminde artan şiddet ve ev içindeki sorumlulukların kadınların üzerine yıkılmasına ve artan cinsiyet eşitsizliğine karşı toplumsal cinsiyet eşitliğinin yaygınlaştırarak toplumda farkındalık oluşturulmasını amaçlıyoruz.

Türkiye’de 7 bölgeden seçilecek 14 kişiye Online Aktivist Eğitimi vererek bu aktivistler aracılığıyla yerellerde toplumsal cinsiyet eşitliğini yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.

Toplumsal cinsiyet alanında gençlerin bilinçlendirilmesini sağlamak ve belirli kalıplara oturttukları toplumsal cinsiyet algılarını kırmak amacıyla, bu alanda gönüllü olarak çalışmak isteyen sosyoloji, psikoloji, hukuk, sosyal hizmet bölümlerinden mezun ve/veya STÖ’lerde gönüllü olarak çalışan 14 katılımcıya Online Aktivist Eğitimi vereceğiz. Eğitim sonunda, bu eğitimi alan 14 katılımcının kendi belirleyeceği yerlerde online ve/veya yüz yüze Toplumsal Cinsiyet Eğitimi vermesini beklemekteyiz. Bu doğrultuda bu hususu da göz önünde bulundurarak başvuru yapmanızı beklemekteyiz. Online Eğitimlerin tamamına katılım zorunludur.

Toplumsal Cinsiyet Aktivist Eğitimini, 7-20 Eylül 2020 tarihleri arasında akşam saatlerinde günde 2 ve/veya 3 saat olacak şekilde online gerçekleştireceğiz.

Başvurmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Son başvuru tarihi: 30 Ağustos 2020